Selçuk İnan Alevi (Nusayri) olduğu için mi oynatılmıyor ?

Galatasaray'lı futbolcu Selçuk İnan'ın çok formda olduğu bir döndemde bile Türk Milli Takımında oynatılmaması ile ilgili olarak Fatih Altaylı diyor ki: Selçuk İnan Alevi ( Nusayri) olduğu için oynatılmıyor..

14 Eylül 2012 10:47
Bu yazacaklarımı, hiç hoşuma gitmeden, hiç istemeden yazıyorum.
Aslına bakarsanız yazmamayı kırk kere tercih ederim. Amma velakin, Türkiye’nin gelmiş olduğu noktanın tespiti, tehlikenin boyutunun anlaşılması bakımından elim varmayarak da olsa bu yazıyı yazmak zorundayım.
Çünkü bu satırları yazmaya utanıyorum.
Ülkemde böyle bir tartışma olmasından utanıyorum.
Ülkemin insanlarının bunu tartışacak olmasından dolayı utanıyorum.
Ülkemdeki insanların bunları dü -şünecek hale gelmiş, getirilmiş olmasından utanıyorum.
Ama utana sıkıla yazıyorum.

Biliyorsunuz Selçuk İnan’ın Hollanda maçında takıma koyulmaması, Estonya maçı öncesi ilk 11′de görünmemesi ve Abdullah Avcı Milli Takım’ın başına geçtiği günden bu yana Selçuk’un Milli Takım’da forma şansını çok az elde edebilmesi sportif açıdan çok eleştirildi.

Selçuk’un Türkiye’nin en formda ve en iyi orta saha elemanı olduğu halde Milli Takım’ın ilk 11′inde ve değişen 11′inde dahi yer bulamaması gerçekten şaşırtıcıyken, Abdullah Av-cı’nın bu durumu “sisteme” bağlaması çoğunluk tarafından inandırıcı bulunmadı.
Ama yine de bunun bir sportif tercih olduğu inancı hepimizde hâkimdi.
Açık söylemek gerekirse bende “hâl┠hâkim ve bu yazacaklarıma rağmen hâkim.

Ancaaaaak!
Abdullah Avcı’nın Selçuk İnan’ı  Milli Takım’da oynatmamasıyla ilgili çeşitli bloglarda ve sosyal medyada yürümekte olan tartışma ve iddialar hiç de “sportif” değil.

Buralarda yazılanlara göre Abdullah Avcı’nın Selçuk’u Milli Takım 11′inde oynatmamasının nedeni “mezhepsel”.

Selçuk İnan’ın Hataylı bir “Nusayri” olduğu için Abdullah Avcı tarafından takıma koyulmadığı “dedikodusu” sanal ortamda inanılmaz bir hızla yayılıyor.

Ben bugüne kadar futbolda çok garip, çok abuk iddialar, isnatlar gördüm ama böylesine ilk kez rastlıyorum.

Allah biliyor ya, böyle bir şeye ne inanıyorum, ne inanmak istiyorum.
Ama Türkiye’de artık bunun bile konuşulup dillendirilecek hale gelmiş olması, bunlara inanılması, bunun bir olasılık olarak düşünülmesi bile “memleket açısından” hayra alamet değil.

Not: Umarım dün Milli Takım kazanmış, Selçuk sonradan da olsa oyuna girmiş ve bu çirkin dedikoduların Türkiye gerçeğini yansıtmadığı anlaşılmış olsun.

Kaynak : Alevi Konseyi
 
Kaynak : Alevi Konseyi
Bu Haber 3462 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin